بلاگ

نوشته بلاگ

اجاق گاز فردار بخرم یا رومیزی ؟

نکات مهم در هنگام خرید اجاق گاز مبله

اجاق گاز فردار بخریم یا اجاق گاز رومیزی؟

 

 

یکی از کاربردی ترین و مهمترین لوازم آشپزخانه اجاق گاز می باشد. کیفیت عملکرد اجاق گاز می تواند کیفیت زندگی را بالاتر ببرد. چنانچه به دنبال خرید اجاق گاز به بازار لوازم خانگی مراجعه کرده باشید، حتما با مدل های مختلف از اجاق گازهای فردار و رومیزی روبرو شده اید که هر کدام از آنها توسط شرکت ها و برندهای گوناگونی با امکانات متنوع و ویژگی های مختلفی تولید شده اند. سوالی که ممکن است برای شما پیش آید این است که اجاق گاز فردار بهتر است یا اجاق گاز رومیزی؟ در این مطلب قصد داریم مزایا و معایب هر کدام از اجاق گازهای گوناگون را بررسی کنیم.

 

 

 

تفاوت اجاق گاز فردار با اجاق گاز رومیزی

 

 

زمانی می توانید پاسخ این سوال را پیدا کنید که هدف خود را از خرید اجاق گاز بدانید. این که شما چه شرایط و نیازی دارید و قرار است چه فعالیت هایی با این اجاق انجام دهید می تواند در بهترین انتخاب به شما کمک کند. با توجه به آن که مدل‌های مختلفی از اجاق گاز در بازار وجود دارند بنابراین انتخاب هم سخت خواهد شد ولی با مقایسه لوازم و بررسی مزایا و معایب هر کدام از آنها می توانید به نتیجه مطلوب برسید. این بررسی به شما کاربران عزیز کمک می کند تا بر اساس نیاز خود انتخاب بهتری داشته باشید.

 

 

میزان حرارت و بازدهی اجاق گاز

 

 

باور غلطی که بیشتر در میان مردم وجود داشت این بود که اجاق گاز رومیزی نمی تواند حرارت مناسب و زیادی داشته باشد. البته ممکن است این مشکل در قدیم بیشتر نمود پیدا می کرد زیرا اجاق گازها از نظر سخت افزاری کیفیت کمتری داشتند اما امروزه با وجود پیشرفت هایی که در زمینه تولید اجاق گاز شده است توان اجاق گاز رومیزی هم بسیار افزایش پیدا کرده و بنابراین از لحاظ راندمان تفاوتی بین اجاق گاز فردار و اجاق گاز رومیزی وجود ندارد و تنها کیفیت ساخت این محصولات است که با یکدیگر متفاوت می باشد.

 

 

 

فر داشتن یا نداشتن

 

از اسم اجاق گاز فردار مشخص است که این دستگاه مجهز به فر می باشد ولی اجاق گاز رومیزی هیچگونه فری ندارد. اگر خانه شما فضای کمی دارد و در آشپزخانه خود جای مناسبی برای قرار دادن اجاق فردار ندارید بهترین گزینه برای شما اجاق گاز رومیزی می باشد زیرا می توانید از فضای زیر آن هم به عنوان کابینت استفاده کنید.

 

 

 

اجاق گاز فردار بخریم یا اجاق گاز رومیزی؟

 

 

اما چنانچه می خواهید از فر هم در آشپزخانه خود استفاده کنید بنابراین بهتر است اجاق گازی خریداری کنید که دارای فر باشد. همه این اجاق گازها مناسب و کارآمد هستند اما این نیاز شماست که تعیین می کند کدام یک را خریداری کنید.

 

 

نصب اجاق گازهای مختلف

 

 

نصب کردن اجاق گاز رومیزی بسیار ساده و راحت می باشد اما گاهی نیز ممکن است صفحه کابینت سطحی بدون پستی و یکدست نداشته باشد و اینجاست که نصب اجاق گاز با مشکل مواجه می شود. به همین خاطر گاهی مجبور می شوید که به جای اجاق گاز رومیزی از اجاق گاز فردار و اجاق گاز مبله استفاده کنید. بهتر است نصب اجاق گازهای رومیزی و یا فردار توسط افراد متخصص و ماهر انجام شود تا مشکلی در این زمینه برای شما پیش نیاید.

 

 

تفاوت قیمت اجاق گاز رومیزی و اجاق گاز فردار

 

 

یکی از نکات مهم در اجاق گازهای رومیزی این است که ظاهر مدرن و لوکسی داشته و به همین خاطر فروش بیشتری نیز نسبت به دیگر مدل ها دارند. بیشتر افرادی که قصد دارند آشپزخانه خاص و شیکی داشته باشند از خرید اجاق رومیزی بسیار استقبال می کنند و نکته جالب این است که قیمت آنها نیز نسبت به اجاق گاز فردار و یا مبله پایین تر می باشد. اجاق گاز های رومیزی در انواع مختلف شیشه ای، استیل، سرامیکی و همچنین استیل شیشه ای ساخته شده اند.

 

 

مقاومت اجاق گازهای مختلف

 

 

اگر بخواهیم اجاق گازهای رومیزی و اجاق گازهای فردار را با هم از نظر آسیب پذیری مقایسه کنیم لازم است بگویم که اجاق رومیزی بسیار آسیب پذیر تر از اجاق فردار می باشد به خصوص اگر جنس آن از شیشه باشد آسیب پذیری آن نیز بیشتر خواهد شد. چنانچه تعداد اعضای خانواده شما زیاد است و یا مهمان زیاد به خانواده خانه شما رفت و آمد می کند، بنابراین اجاق گاز فردار و یا اجاق مبله با در نظر گرفتن ظرفیت آن برای شما بسیار مناسب تر است. بنابراین این نکته هم باید قبل از خرید رعایت شود.

 

 

حمل و نقل اجاق گاز

 

 

چنانچه خانه ای که در آن زندگی می کنید برای خودتان نیست و مجبوری که هر چند وقت یک بار آنجا را ترک کرده و به مکان دیگری بروید و بنابراین اجاق گاز رومیزی برای شما مناسب نمی باشد زیرا با هر بار جابجایی مجبورید آن را نیز با خودتان به خانه جدید ببرید و ممکن است در این بین دچار آسیب و شکستگی شود. همچنین نگرانی آنکه مکان جدید جایی برای اجاق گاز شما داشته باشد یا خیر نیز به چالش‌ های شما اضافه می‌کند.

 

 

ویژگی اجاق گازهای فردار

 

 

اجاق گازهای فردار دارای امکانات و ویژگی های گوناگون می باشند. این دستگاه ها دارای قسمت هایی برای کباب کردن، گریل کردن، پخت شیرینی و کیک می باشد. در ادامه امکانات این اجاق گازها را بیان می کنیم.

 

 

اجاق گاز فردار بخریم یا اجاق گاز رومیزی؟

 

 

 

 • متریال بسیار مقاوم در ساخت بدنه

 

 • قابلیت تنظیم حرارت

 

 • فر گازی و برقی

 

 • دارای زمان سنج

 

 • دارای ترموکوبل

 

 • قیمت مناسب

 

 

هرچقدر امکانات اجاق گازهای فردار بیشتر باشد قیمت آن هم بالاتر خواهد بود. بنابراین قبل از خرید مشخص کنید که کدام ویژگی ها و قابلیت های اجاق گاز برای شما مهم است و به آن نیاز دارید. به عنوان مثال چنانچه شیرینی پزی و آشپزی حرفه ای نمی‌کنید اجاق گازی که فقط فر گازی هم داشته باشد می تواند برای شما کافی باشد.

 

 

اجاق گاز فردار بهتر است یا اجاق گاز طرح فر؟

 

 

 

یکی از مهم ترین تفاوت های بین اجاق گازهای طرح فر و اجاق فردار تفاوت قیمت آنها می باشد. تقریبا می توان گفت که اجاق طرح فر نصف قیمت اجاق گاز فردار است. البته باز هم به فاکتورهای دیگری بستگی دارد. به عنوان مثال ممکن است قیمت اجاق گاز طرح فر از برند معتبر با اجاق فردار از یک برند ناشناخته خیلی تفاوت نداشته باشد. تفاوت دیگر اجاق گاز طرح فر با اجاق گاز فردار در وزن آنها می باشد. اجاق فردار بسیار سنگین تر از اجاق طرح فر است. بنابراین افرادی که مستاجر هستند باید به این نکته توجه کنند اما ابعاد این اجاق ها تفاوت زیادی با هم ندارند.

 

 

بهترین اجاق گازهای فردار ایرانی کدامند؟

 

 

در گذشته بیشتر افراد دوست داشتند لوازم خانگی خریداری کنند که برند خارجی باشد زیرا اعتماد زیادی به کیفیت محصولات ایرانی نداشتند اما کمپانی های ایرانی امروزه با پیشرفت زیادی که کرده اند، توانستند رضایت مشتریان را تا حدود زیادی جلب کنند. البته لازم به ذکر است برندهای مختلف دارای نقاط ضعف و قوتی نیز می باشند. در ادامه بهترین برندهای اجاق گاز ایرانی را معرفی می کنیم.

 

 

 • سینجر: تنوع محصولات سینجر خیلی زیاد نیست اما در محصولاتش هم اجاق فردار تولید می کند هم اجاق طرح فر

 

 • اخوان: یکی از بهترین برندهای اجاق گاز در ایران برند اخوان می باشد که دارای تنوع زیاد و کیفیت خوبی می باشد.

 

 • اسنوا: اجاق گازهای اسنوا بسیار پیشرفته هستند و دارای امکانات بالایی می باشند و برای افرادی که به صورت حرفه‌ای نیز آشپزی می کنند مناسب می باشد.

 

 • استیل البرز: اجاق گاز استیل البرز از کم مصرف ترین اجاق گازهای ایرانی به شمار می‌آید. برخی از مدل های برند استیل البرز عملکرد ضعیفی داشته اند بنابراین قبل از خرید در مورد مدلهای آن حتما تحقیق انجام دهید.

 

 • تکنو هاوس: کولر و اجاق گازهای تکنو یکی از مشهور ترین محصولات تولید شده در ایران هستند و دارای کیفیت قابل قبولی نیز می باشند.

 

 • پیکسار: برند پیکسار به صورت تخصصی در زمینه تولید فر، اجاق گاز و هود فعالیت دارد و توانسته عملکرد خوبی نیز داشته باشد.

 

 • هوفنبرگ: این برند نیز از بهترین برندهای ایرانی می باشد که محصولاتش با الگوبرداری از محصولات انگلیس تولید می شود.

 

 

از دیگر برندهای اجاق گاز ایرانی می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 

 

 • لوپز

 

 • گوفر

 

 • تریم

 

 • تایسز

 

 • سلن

 

فاکتورهای تعیین کننده قیمت اجاق گاز فردار

 

 

از مهمترین عواملی که می تواند در قیمت اجاق گاز فردار تعیین کننده باشد می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

 

 

اجاق گاز فردار بخریم یا اجاق گاز رومیزی؟

 

 

 • خارجی بودن و یا ایرانی بودن محصول

 

 • تعداد شعله ها

 

 • برند

 

 • سایز اجاق گاز

 

 • نوع اجاق گاز

 

 • امکانات اجاق گاز

 

 • تعداد و نوع فرها

 

به هنگام خرید هر نوع لوازم خانگی همواره نیازی نیست که گران ترین آن را خریداری کنید بلکه ابتدا باید نیاز و بودجه خود را تعیین کنید و بر اساس آن اقدام به خرید نمایید. بسیاری از افراد اجاق گازی خریداری می‌کنند که حتی شاید یک بار هم از امکانات آن استفاده نکند بنابراین با صرف هزینه کمتری می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

 

 

سخن پایانی

 

 

قبل از آن که اقدام به خرید اجاق گاز کنید لازم است ابتدا نیاز خود را مورد بررسی قرار دهید و ببینید که کدام یک از امکانات و ویژگی های اجاق گاز را لازم دارید و بر اساس آن بهترین محصول را انتخاب کنید. پیش از خرید حتما مزایا و معایب اجاق گاز را بررسی کنید. هرگز محصولات بی کیفیت خریداری نکنید و برندی انتخاب کنید که از نظر تامین قطعات و خدمات پس از فروش در سطح کیفی بالایی باشد.

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش

سبد خرید